VS-30CTQ035SPBF
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
VS-30CTQ035SPBF
Part Number : VS-30CTQ035SPBF
Manufacturer : Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : VS-30CTQ035SPBF More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Contact Plating : Tin
Forward Voltage : 760 mV
Element Configuration : Common Cathode
Average Rectified Current : 30 A
Min Operating Temperature : -55 °C
Max Forward Surge Current (Ifsm) : 1.06 kA
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) : 35 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Arrays
Qty : 138 In Stock
Case/Package : TO-263-3
Forward Current : 30 A
Peak Reverse Current : 2 mA
Max Reverse Voltage (DC) : 35 V
Max Operating Temperature : 175 °C
Natural Thermal Resistance : 0.5 °C/W