20CTQ045STRR
Part Number : 20CTQ045STRR
Manufacturer : Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 20CTQ045STRR More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Case/Package : TO-263-3
Element Configuration : Common Cathode
Average Rectified Current : 10 A
Min Operating Temperature : -55 °C
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Arrays
Qty : 369 In Stock
Applications : Wired networking Building automation Enterprise machine
Packaging : Tape & Reel (TR)
Max Surge Current : 1.06 kA
Max Reverse Voltage (DC) : 45 V
Max Operating Temperature : 175 °C
Max Reverse Leakage Current : 2 mA